Ανακοινώσεις Εκπαιδευτικοί Μαθητές Σχολική Περιφέρεια Επικοινωνία  Πρόσβαση Σχολικό Κτίριο Κανονισμός  Λειτουργίας
Φεστιβάλ Σχολικές Εκδηλώσεις Σχολικά Σχέδια Εργασίας Μνήμες σχολικής καθημερινότητας Κοινωνικό Σχολείο Ανάδοχο Σχολείο Το κανάλι μας στο you tube Ιστολόγια εκπαιδευτικών
ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
Με λεωφορεία

Αποβιβάζεστε στην στάση ΙΚΑ (παλαιό) που είναι δίπλα στην είσοδο του σχολείου από την οδό Βύρωνος.

Αποβιβάζεστε στην στάση ΔΕΚΕΛΕΙΑΣ και μετεπιβιβάζεστε στο λεωφορείο 724 από Κηφισιά προς Αχαρνές και αποβιβάζεστε  στην στάση ΙΚΑ (παλαιό)  που είναι δίπλα στην είσοδο του σχολείου από την οδό Βύρωνος.

Αποβιβάζεστε στην πλατεία Καράβου  και ακολουθείτε την διαδρομή με την κίτρινη γραμμή που φαίνεται στον επόμενο χάρτη.

Με αυτοκίνητο

Με την βοήθεια της υπηρεσία ψηφιακών χαρτών

Ο ΠΛΟΗΓΟΣ

Στο πλαίσιο "Από" εισάγετε την διεύθυνση από την οποία θα ξεκινήσετε την διαδρομή.

Στο πλαίσιο "Προς" εισάγετε την διεύθυνση του σχολείου, όπως αυτή φαίνεται στην εικόνα.

Τέλος κάνουμε κλικ στο κουμπί "ΒΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ"

Στην διπλανή  εικόνα για παράδειγμα φαίνεται το αποτέλεσμα της αναζήτησης διαδρομής από το κέντρο της Αθήνας προς το σχολείο μας. Υπάρχει σκιαγραφημένη η διαδρομή στον χάρτη και κείμενα με  πληροφορίες για τους δρόμους  τις διασταυρώσεις και τα χιλιόμετρα που θα διανύσετε.
Με τον προαστιακό

Χρησιμοποιώντας τους σταθμούς της γραμμής

Πειραιάς - Αθήνας -  Χαλκίδας

Αποβιβάζεστε στον σταθμό ΑΧΑΡΝΕΣ.

Στην έξοδο του  σταθμού  μπορείτε να επιβιβαστείτε στο λεωφορείο που εκτελεί την διαδρομή Αχαρνές - Κηφισιά. Επιβιβάζεστε στην στάση ΣΤΑΘΜΟΣ  ΟΣΕ προς Αχαρνές και αποβιβάζεστε στην στάση ΙΚΑ (παλαιό) που βρίσκεται ακριβώς δίπλα στο σχολείο, από την είσοδο της οδού Βύρωνος.

Μπορείτε να επιλέξετε να περπατήσετε περίπου 700 μέτρα  μέσω των οδών Αγίου Κωνσταντίνου - Οδυσσέως - Δεκελείας - Πάρνηθος.

Και οι δύο επιλογές  φαίνονται  στον επόμενο χάρτη.

Χρησιμοποιώντας τους σταθμούς της γραμμής

Αεροδρόμιο Σπατών - Κιάτο.

Αποβιβάζεστε στον σταθμό ΣΚΑ.

Στην έξοδο του σταθμού επιβιβάζεστε στην λεωφορειακή γραμμή Γ9 προς Αχαρνές. Αποβιβάζεστε στην στάση 13, την πρώτη επί της οδού Κωνσταντινουπόλεως και ακολουθείτε την διαδρομή με την κίτρινη γραμμή που φαίνεται στον επόμενο χάρτη.

Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο Υ.ΠΑΙ.Θ ΕΣΠΑ ΕΥΖΗΝ Ψηφιακά Βιβλία Δ.Π.Ε. ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ Προστασία παιδιών από το Διαδίκτυο Νομοθεσία Δημοτικών σχολείων